Miesięczne archiwum: Styczeń 2017

Nowoczesny zabieg- elektrostymulacja!

Elektrostymulacja to nowoczesny zabieg, który stał się hitem ostatnich lat w salonach piękności. Zabieg ten ma na celu wysmuklenie sylwetki poprzez usunięcie nadmiaru tłuszczu i cellulitu. Choć wydawać się to może niemożliwe, zabieg polega na wygodnym położeniu się w kapsule, przeznaczonej do wykonania zabiegu elektrostymulacji i… tyle! Później nie pozostaje nic innego jak dołączyć do grona Polek zachwyconych efektami elektrostymulacji!

Jak to możliwe, czyli parę słów o tym, jak działa elektrostymulacja?

Urządzenia do elektrostymulacji swoje działanie opierają na zmiennym prądzie, który zastosowanie odnalazł już wiele, wiele lat temu w fizykoterapii oraz sporcie. Impulsy prądu, czyli odczuwane przez nas jego delikatne kopnięcia, zmuszają mięśnie do ruchu takiego samego jak w trakcie regularnego  treningu! Efekt jest ten sam, tylko bardziej zintensyfikowany, poza tym jest jeszcze jeden zasadniczy plus- nie narażamy się na żadne kontuzje oraz przeciążenia mięśni i stawów! Jest to absolutnie nieinwazyjny zabieg, który nie wiąże się z żadnymi skutkami ubocznymi! Przy bardziej nowoczesnym urządzeniach możliwe jest osiągnięcie efektu 7-godzinnego treningu tylko dzięki 45 minutowemu zabiegowi.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg jest dosyć relaksujący, chociaż delikatne kopnięcia prądu nie muszą być dla wszystkich przyjemne, jest to jednak efekt, do którego można przywyknąć, natomiast rezultaty takiego zabiegu w znakomity sposób potrafią wynagrodzić wszelkie niedogodności.

Co taka terapia ma na celu?

Elektrostymulacja dąży przede wszystkim do poprawienia przepływu krwi do mięśni, poprzez ich pobudzanie, ujędrnianie i rozluźnianie, w taki sposób, aby mięśnie miały możliwość pozbycia się negatywnych substancji, powszechnie znanych jako zakwasy. Ciepło, które zostaje rozprowadzane po ciele przyspiesza krążenie i detoksykację, zatem po prostu relaksuje. Zabiegowi najczęściej poddaje się brzuch i talię, które z każdą kolejną sesją zabiegu tracą coraz więcej tkanki tłuszczowej, nabierając tym samym ładnego kształtu. Co szokujące… zejście o kilka rozmiarów w dół, to kwestia nie więcej niż 15 zabiegów.

Czy istnieją jakieś wady zabiegu elektrostymulacji?

Koszty terapii nie należą do najniższych, ponadto efekty tej terapii nie będą trwałe u osoby, która nie potrafi pożegnać się ze złym trybem życia. Należy uświadomić sobie, że nasze ciało potrzebuje zdrowej i wartościowej żywności, dużej ilości ruchu, tlenu, powietrza… Forma, jaką uzyska się dzięki zabiegom elektrostymulacji nie będzie trwać wiecznie i należy ją utrzymać dzięki właściwej postawie życiowej. Nie można mieć bowiem sylwetki atlety objadając się czipsami przed telewizorem. Nie można robić z siebie inwalidy- zarówno fizycznego jak i umysłowego.

Znalezione obrazy dla zapytania mięśnie greckie